Nawożenie monstery i duże liście

Nawożenie monstery – kiedy to robić?

Nawożenie monstery to istotna kwestia, zwłaszcza w czasie najintensywniejszego wzrostu, gdy potrzebuje większej ilości składników odżywczych. Przeczytaj o tym!

Duże monstery

8 sprawdzonych sposobów, by monstera zaczęła szybciej rosnąć

Duża i zdrowa monstera to marzenie każdego miłośnika tej rośliny. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będziesz mógł podziwiać swój piękny okaz. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pobudzić wzrost monstery, koniecznie musisz przeczytać ten artykuł!

Podłoże dla monstery widoczne w tle i liście monstery monkey mask

Podłoże dla monstery – z czego powinno się składać?

Posadzenie monstery w uniwersalnej ziemi to poważny błąd. Podłoże dla monstery powinno być wzbogacone o dodatkowe elementy, aby jej rozwój nie został niczym zakłócony. Zobacz, co powinieneś zrobić, aby cieszyć się piękną monsterą!

Duży liść monstery z widocznymi rozcięciami

Jak prawidłowo ukorzenić monsterę w wodzie?

Rozmnażanie monstery przy pomocy wody to jeden z najpopularniejszych sposobów na jej ukorzenienie. Proces nie wymaga od ciebie wiele wysiłku i przy niewielkim nakładzie pracy, możesz otrzymać sadzonkę monstery. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo ukorzenić monsterę w wodzie oraz czego unikać.

Monstera w drewnianej doniczce z korzeniami powietrznymi i małymi liśćmi

Korzenie powietrzne monstery – co z nimi zrobić?

W sieci znajdziesz wiele zdjęć oszałamiających liści monstery. Jednak nie tylko one składają się na niepowtarzalny wygląd rośliny. Korzenie powietrzne też są jej częścią! Wiele osób zastanawia się, co z nimi zrobić. Czy należy obcinać wystające korzenie? Po co właściwie są? Czym różnią się od korzeni podziemnych? Na nurtujące pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule!

Monstera zwija liście

Dlaczego monstera zwija liście? Sprawdź, jak możesz temu zapobiec!

Monstery zyskały popularność dzięki swoim oszałamiającym liściom, które przyciągają swoim wyglądem i rozmiarem. Również dzięki nim rozpoznasz, że coś dzieje się z twoją rośliną. Dlaczego monstera zwija liście? Jakie są przyczyny? Jak pomóc takiej roślinie? Dowiesz się wszystkiego z tego artykułu!

Krople wody na liściach monstery

Dlaczego pojawiają się krople wody na liściach monstery

Niekiedy pojawiają się krople wody na liściach monstery. Wiele osób widząc płaczącą roślinę, nie wie co robić, a nawet popadają w panikę. Nie oznacza to, że monstera wymaga dodatkowej opieki. Dlaczego monstera płacze? Sprawdź!