Blog

Monstera deliciosa

Monstera Deliciosa – jak pielęgnować? Praktyczny przewodnik dla miłośników roślin

Marlena

Chcesz wiedzieć, jak zajmować się Monsterą Deliciosa? Sprawdź ten artykuł i postaw monsterę u siebie w salonie!

Podparta monstera

Jak podeprzeć monsterę? Sprawdź, czy zrobiłeś to dobrze!

Marlena

Z czasem twoja monstera będzie potrzebować wsparcia w postaci palika, do którego przymocujesz korzenie powietrzne oraz łodygi. Sprawdź, jak powinieneś się do tego zabrać, aby nie zniszczyć korzeni podziemnych!

Liść monstera z plamami

Jak prawidłowo ukorzenić monsterę w wodzie?

Marlena

Rozmnażanie monstery przy pomocy wody to jeden z najpopularniejszych sposobów na jej ukorzenienie. Proces nie wymaga od ciebie wiele wysiłku i przy niewielkim nakładzie pracy, możesz otrzymać sadzonkę monstery. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo ukorzenić monsterę w wodzie oraz czego unikać.

Liść monstery Monkey Mask Adansonii

Monstera Monkey Mask – charakterystyka i porównanie. Czy Monkey Mask to Adansonii? 

Marlena

Monstera Monkey Mask jako jedna z najbardziej popularnych roślin zielonych powinna znaleźć się u każdego miłośnika. Sprawdź, jakie ma wymagania!

Monstera nie ma dziur

Dlaczego monstera nie ma dziur? Co może być powodem braku rozcięć?

Marlena

Monstera to tropikalna roślina, która dzięki swoim nietypowym dziurom, wygląda zjawiskowo. Ale co jeśli monstera jest pozbawiona wycięć? Co jest powodem, że monstera nie ma dziur? Kiedy monstera ma dziury? Dowiesz się o tym z tego artykułu. Przeczytaj go!

Monstera szybko rosnąca

8 sprawdzonych sposobów, by monstera zaczęła szybciej rosnąć

Marlena

Duża i zdrowa monstera to marzenie każdego miłośnika tej rośliny. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będziesz mógł podziwiać swój piękny okaz. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pobudzić wzrost monstery, koniecznie musisz przeczytać ten artykuł!

Monstera w podłożu

Podłoże dla monstery – z czego powinno się składać?

Marlena

Posadzenie monstery w uniwersalnej ziemi to poważny błąd. Podłoże dla monstery powinno być wzbogacone o dodatkowe elementy, aby jej rozwój nie został niczym zakłócony. Zobacz, co powinieneś zrobić, aby cieszyć się piękną monsterą!

Monstera z kroplami wody

Dlaczego pojawiają się krople wody na liściach monstery

Marlena

Niekiedy pojawiają się krople wody na liściach monstery. Wiele osób widząc płaczącą roślinę, nie wie co robić, a nawet popadają w panikę. Nie oznacza to, że monstera wymaga dodatkowej opieki. Dlaczego monstera płacze? Sprawdź!

Widoczne korzenie powietrzne monstery

Korzenie powietrzne monstery – co z nimi zrobić?

Marlena

W sieci znajdziesz wiele zdjęć oszałamiających liści monstery. Jednak nie tylko one składają się na niepowtarzalny wygląd rośliny. Korzenie powietrzne też są jej częścią! Wiele osób zastanawia się, co z nimi zrobić. Czy należy obcinać wystające korzenie? Po co właściwie są? Czym różnią się od korzeni podziemnych? Na nurtujące pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule!

Liście monstery z plamami

Plamy na liściach monstery. O czym świadczą różne barwy plam?

Marlena

Plamy na liściach monstery informują cię, że coś dzieje się z twoją rośliną. Musisz szybko reagować na takie zmiany, inaczej dopuścisz do śmierci monstery. W zależności od koloru plam, monstera informuje cię, czego w tym momencie potrzebuje lub jej brakuje. Co zrobić, jeśli pojawią się czarne plamy na liściach monstery? Dlaczego monstera żółknie? Sprawdź to!