Blog

Liść monstery Monkey Mask Adansonii

Monstera Monkey Mask – charakterystyka i porównanie. Czy Monkey Mask to Adansonii? 

Marlena

Monstera Monkey Mask jako jedna z najbardziej popularnych roślin zielonych powinna znaleźć się u każdego miłośnika. Sprawdź, jakie ma wymagania!

Widoczne korzenie powietrzne monstery

Korzenie powietrzne monstery – co z nimi zrobić?

Marlena

W sieci znajdziesz wiele zdjęć oszałamiających liści monstery. Jednak nie tylko one składają się na niepowtarzalny wygląd rośliny. Korzenie powietrzne też są jej częścią! Wiele osób zastanawia się, co z nimi zrobić. Czy należy obcinać wystające korzenie? Po co właściwie są? Czym różnią się od korzeni podziemnych? Na nurtujące pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule!

Monstera z kroplami wody

Dlaczego pojawiają się krople wody na liściach monstery

Marlena

Niekiedy pojawiają się krople wody na liściach monstery. Wiele osób widząc płaczącą roślinę, nie wie co robić, a nawet popadają w panikę. Nie oznacza to, że monstera wymaga dodatkowej opieki. Dlaczego monstera płacze? Sprawdź!

Dlaczego monstera zwija liście? Sprawdź, jak możesz temu zapobiec!

Marlena

Monstery zyskały popularność dzięki swoim oszałamiającym liściom, które przyciągają swoim wyglądem i rozmiarem. Również dzięki nim rozpoznasz, że coś dzieje się z twoją rośliną. Dlaczego monstera zwija liście? Jakie są przyczyny? Jak pomóc takiej roślinie? Dowiesz się wszystkiego z tego artykułu!

Liście monstery z plamami

Plamy na liściach monstery. O czym świadczą różne barwy plam?

Marlena

Plamy na liściach monstery informują cię, że coś dzieje się z twoją rośliną. Musisz szybko reagować na takie zmiany, inaczej dopuścisz do śmierci monstery. W zależności od koloru plam, monstera informuje cię, czego w tym momencie potrzebuje lub jej brakuje. Co zrobić, jeśli pojawią się czarne plamy na liściach monstery? Dlaczego monstera żółknie? Sprawdź to!

Monstera nie ma dziur

Dlaczego monstera nie ma dziur? Co może być powodem braku rozcięć?

Marlena

Monstera to tropikalna roślina, która dzięki swoim nietypowym dziurom, wygląda zjawiskowo. Ale co jeśli monstera jest pozbawiona wycięć? Co jest powodem, że monstera nie ma dziur? Kiedy monstera ma dziury? Dowiesz się o tym z tego artykułu. Przeczytaj go!

Monstera trująca

Czy monstera jest szkodliwa dla kota, psa i dziecka? Niebezpieczne działanie monstery

Marlena

Monstera, pomimo że tak chętnie jest uprawiana jako kwiat doniczkowy, jest również silnie trująca. Musisz stale kontrolować, gdzie bawi się twój pupil lub dziecko. Czy monstera jest szkodliwa dla kota? Jakie są skutki spożycia liści? Sprawdź to!

Mała monstera w doniczce

Jaka doniczka dla monstery? Na co musisz zwrócić uwagę przy jej wyborze

Marlena

Wybór doniczki do monstery wcale nie jest takim prostym zadaniem. Nie wszystkie nadają się dla tych roślin. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o doniczkach i jaką wybrać dla monstery!

Przesadzona monstera

Przesadzanie monstery w 6 prostych krokach

Marlena

Przesadzanie monstery może być bardzo proste i przyjemne. Jeśli dotychczas miałeś obawy przed zniszczeniem swojej rośliny, po przeczytaniu tego artykułu wszystko się rozjaśni!

Przelana monstera

Przelana monstera – jak ją uratować?

Marlena

Przelałeś monsterę i zastanawiasz się co z nią zrobić? Nie wyrzucaj! Zatroszcz się o nią. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy ten artykuł. Sprawdź go!